Wub Machine – asłuchalne remiksy dubstepowe w 3 minuty

Jeśli przed chwilą wyjmowałeś coś z lodówki, to jest szansa, że widziałeś w niej coś dubstepowego. No bo Britney robi dubstep, Scooter robi dubstep, nawet Justin Bieber chce robić dubstep.

Dzięki Wubmachine można w ciągu w ciągu 3 minut podczepić się do tej jakże unikalnej zajawki i stworzyć dubstepowy remiks dowolnie wybranego utworu.

 

Wszystko jest proste jak _. Bierzesz mp3 z dysku, wgrywasz ją na stronę, wybierasz, czy remiks ma być dubstepowy czy elektrohouse’owy (ktoś tego słucha?) i tyle. Strona przetwarza plik i po kilku minutach banger jest gotowy.

Niestety, efekty nie są powalające. Sprawdziłem „Małe rzeczy” Sylwii Grzeszczak i ani w wersji dubstepowej, ani w wersji elektro ten superprzebój nie brzmiał dobrze. Mało tego – w obu brzmiał tragicznie i tylko z dziennikarskiej ciekawości dotrwałem do 3. minuty. Sposób, w jaki utwór został pocięty i zaaranżowany jest na tyle pokraczny, że naprawdę trzeba byłoby się chyba wysilić, aby rozpoznać, jaka piosenka została poddana obróbce. (zaklepuję sobie ten pomysł na organizowanie konkursów radiowych!)

Tutaj kilka przykładów tego, co z utworami robi Wub Machine.

Na stronie autora Wubmachine – Petera Sobota można znaleźć także kod.

Wubmaszynę przedstawiam raczej jako ciekawostkę i pomysł na bezproduktywne spożytkowanie kilku minut, niż jako coś, co polecałbym szczególnej uwadze.

Reklamy
Wub Machine – asłuchalne remiksy dubstepowe w 3 minuty

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s