Bohemian Rhapsicord – Mamma mia (mamma mia), fajne to

Jedną z głośniej omawianych aplikacji powstałych w trakcie ostatniego weekendu na Music Hack Day w Bostonie jest Bohemian Rhapsicord. I tak jak poprzednio opisałem stronę, dzięki której można robić swoje dubstepowe remiksy, tak tutaj można tworzyć własne wariacje na temat „Bohemian Rhapsody” grupy Queen.

Utwór został podzielony na króciutkie frazy, które można dowolnie odgrywać za pomocą klawiatury (shift+wybrany klawisz pozwala na zaprogramowanie danej frazy pod tym klawiszem) albo myszki. Można też skorzystać z opcji pozwalającej na odegranie fragmentów w kolejności: od najcichszego do najgłośniejszego, od najkrótszego do najdłuższego, itp, itd (więcej na ten temat w FAQ – warto się zapoznać).

Aplikacja działa tylko w przeglądarce Google Chrome a twórcy Paul Lamere i jego córka (how about that?) Jennie ostrzegają, że przeglądarka może się i tak wykrzaczać. Jeśli macie wolną chwilę, przetestujcie, pobawcie się. Jeśli macie więcej wolnych chwil pobawcie się w Kanye Westa (on chyba JESZCZE Bohemian Rhapsody nie zdążył samplować) i poprogramujcie (używając CTRL) fragmenty w jakąś fajną, bujającą melodie.

Ja zacząłem od znalezienia fragmentu „maaamaaaa uuuu-uuu” i zrobiłem – jak sądzę – całkiem dobre manieczki. łup, łup!

Jeszcze raz link – Bohemian Rhapsicord.

Reklamy
Bohemian Rhapsicord – Mamma mia (mamma mia), fajne to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s