Drinkify – dopasuj drinki do muzyki, której słuchasz

Każdy ma takie piosenki, których słucha tylko wtedy, kiedy pije określony rodzaj alkoholu (u mnie „Hej sokoły” współgrają jedynie z wódką weselną).  Co jednak począć, kiedy słucha się czegoś i nie jest się do końca pewnym, czego można byłoby się w danej chwili napić? (są ludzie, którzy mają taki problem?)

Wtedy z pomocą przychodzi Drinkify – kolejna fajna web-aplikacja stworzona w trakcie Music Hack Day w Bostonie. Wpisujesz, czego akurat słuchasz a strona podpowiada Ci, jaki drink pasowałby do słuchania danego artysty.

Wyniki są całkiem zabawne. Do Snoop Dogga oczywiście sugerowany jest gin z sokiem, a do Justina Biebera bezalkoholowe Red Bulle.  Zgadnijcie, co proponowane jest słuchaczom Behemotha 😉


Aplikacja (nota bene – powstała w 24 godziny) korzysta z The Echo Nest, Last.fm i doświadczenia autorów połączonego z poczuciem humoru.

Wśród aplikacji powstałych na ostatnim Music Hack Day chyba właśnie Drinkify spotkała się z najcieplejszym przyjęciem. Wieść o niej bardzo szybko roprzestrzenia się na Twitterze, co możecie sprawdzić sami.

Wszystko fajnie, tylko dlaczego do słuchania Metaliki polecają jakiś Captain Morgan Spiced Rum a nie whisky w słoiku?

Reklamy
Drinkify – dopasuj drinki do muzyki, której słuchasz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s