Myxer – słuchaj muzyki ze znajomymi z Facebooka.

Myxer to kolejna próba – po turntable.fm, rolling.fm, console.fm, itp podejścia do tematu społecznościowego słuchania muzyki. Aplikacja niestety jak dotąd jest dostępna tylko w USA, ale na podstawie tego, co da się o niej przeczytać, można wysnuć parę wniosków nawet bez używania jej.

Po zalogowaniu się na swoje konto w Facebook, dzięki Myxer możemy tworzyć pokoje, dołączać do już istniejących, zapraszać do nich swoich znajomych. W samych pokojach oczywiście słucha się muzyki, która na podstawie tego, co wpisaliśmy tworząc pokój dobierana jest z bazy liczącej 12.000.000 utworów. Przebywający w pokoju mogą, podobnie jak np. w Turntable.fm, głosować na aktualnie emitowaną piosenkę. W przypadku, gdy utwór otrzyma dużo głosów negatywnych, system automatycznie przeskakuje do następnej pozycji na playliście. Algorytm zlicza wszystkie głosy „za” i „przeciw”, ucząc się niejako gustów użytkowników przebywających w danym pokoju.

Jak dotąd raczej nic specjalnego, ale warto trochę uwagi poświęcić innowacyjnej funkcji Song Story. Aż dziw bierze, że nikt wcześniej na coś takiego nie wpadł.  Funkcja ta pozwala bowiem na nagranie krótkiego (15-20 sek.) komentarza dotyczącego danego utworu. Można więc podzielić się ze światem (tak, nie tylko ze znajomymi, historia pojawia się na podstronie utworu) jakąś wzruszającą historią, która wiąże się z danym kawałkiem czy opowiedzieć o spotkaniu z danym wykonawcą. Firmy natomiast mogą wykupować takie opowiedzenie „historii”, dzięki czemu mogą łatwo budować więź między marką a daną piosenką. O ile zrozumiałem, będzie to powodować to, że po prostu słuchacze będą słuchali reklam, ale wiąże się to z tym, że Myxer jest i ma być całkowicie darmowy. W wersji mobilnej (wersje na iOS i Android mają ukazać się „wkrótce”) funkcja ta wygląda tak.

 

No cóż, nie pozostaje nam więc nic innego, jak czekać na dzień, kiedy Myxer będzie dostępny w Polsce. Obawiam się jednak, że dogadanie się z naszymi wytwórniami może być w tym przypadku (jak pewnie i w przypadku polskich wersji dla Turntable.fm czy Spotify) kłodą trudną do przeskoczenia. Mało tego, obawiam się, że rynek polski nie jest w planach twórców Myxera na priorytetowych pozycjach.

Żródło: evolver.fm

Reklamy
Myxer – słuchaj muzyki ze znajomymi z Facebooka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s