Mustachiness – piosenki jako wąsy, po prostu.

Kolejna ciekawostka, która narodziła się w trakcie Music Hack Day w Bostonie. Mustachiness to strona, na której wybrane utwory prezentowane są jako wąsy.

Strona przetwarza różne dane dotyczące kawałków z Last FM i Echo Nest, po czym zamienia je na wąs. Kształt wąsa i jego kolor nie jest bez znaczenia. Zakręty na wąsie pojawiają się tam, gdzie są głośniejsze momenty utworu. Ogólna grubość wąsa oddaje ogólną głośność piosenki. Przestrzeń między wąsami pokazuje  „gorącość” utworu (im większa, tym większy przebój). Kierunek zakręcenia wąsa: w górę – bardziej energetyczny numer, w dół – mniej. Energia też oddawana jest poprzez kolor. Im wąs ciemniejszy, tym utwór spokojniejszy.

Tak wygląda przykładowy piosenkowąs, Kanye West – Stronger.

W bazie znajduje się obecnie 45000 wąsów i jak chwalą się autorzy, jest to największa kolekcja piosenkowąsów na świecie. Mi brakuje oczywiście możliwości dodania własnego numeru, pozostaje jedynie przeglądanie tego, co już znajduje się na stronie. Wąsy posegregowane są latami i gatunkami, co pomaga przeglądać bazę.

Warto odnotować, że dochód ze sprzedaży wąsiastych koszulek i kubków wspiera organizację Movember, która ma na celu uświadamiać społeczeństwo amerykańskie na temat raka prostaty.

Mustachiness to jedna z tych stron, na które można wejść w wolnej chwili, poklikać 5 minut i nie wracać na nie nigdy więcej. Swoją drogą, ciekawe, jak jako wąs wyglądałby ten numer…

Reklamy
Mustachiness – piosenki jako wąsy, po prostu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s