Baroque Me – Jan Sebastian Bach 2.0

Piątek, piąteczek, piątunio. Do końca pracy zostało kilka godzin i mam propozycję jak można ten czas skrócić o jakieś 5 minut. Baroque.me to sympatyczna strona, która odgrywa preludium do suity na wiolonczelę Jana Sebastiana Bacha (dobrze mówię, znawcy muzycy klasycznej?) Nie byłoby oczywiście w tym nic niezwykłego, gdyby chodziło o odgrywanie jednej kompozycji, bo w tym wypadku w zupełności wystarczyłby youtube, wrzuta czy inny chomik player.

To, czego nie mają powyższe strony to fajna wizualizacja, która pozwala na to, aby dla chwili relaksu powpatrywać się na nią przez 2 minuty. Pozostałe 3 minuty z czasu, który ma się do stracenia, można przeznaczyć na zabawę. Po na najechaniu kursorem na kółka odgrywające kolejne nuty, następuje zwolnienie prędkości z jaką punkty się porusza a powolne poruszenie myszki na boki pozwala zakłócić tor, po którym porusza się wybrana kulka.

Po kliknięciu na punkt, można go przenieść na dowolne miejsce a pozostałe podążą za nim. Zresztą, nie ma tu sensu więcej opisywać. Wchodźcie na baroque.me i sami posprawdzajcie, o co chodzi. Czas się sam nie straci.

Więcej o projekcie, o tym jak powstawał i jak działa przeczytacie na stronie autora – Alexandra Chena. Warto odnotować, że ten gość stoi za ciekawym projektem mta.me oraz za  gitarowym Google Doodle.

Reklamy
Baroque Me – Jan Sebastian Bach 2.0

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s