Boom na dubstep; Skrillex w Google Trends

Serwis Digital Music News opublikował newsa o tym, jak przyrasta liczba wyszukiwań w Google dla hasła Skrillex, a że to trochę moja działka, więc przekazuję dalej. Dla wyjaśnienia: Skrillex to chyba najbardziej popularny producent dubstepowy, którego młodzi fani tego gatunku kochają, a starzy nienawidzą za to, że „popsuł” ich ukochaną muzykę. W ostatnim roku grywał jako headliner na wielu festiwalach w Europie i Stanach. Częstotliwość googlowania jego ksywki potwierdza to, że jest znany coraz większej liczbie osób.

Google Trends dla hasła dubstep także pokazuje znaczny wzrost, ale nie aż taki jak w przypadku Skrillexa. Rosnąca popularność gatunku i chyba jej najbardziej rozpoznawalnego przedstawiciela znajduje potwierdzenie w wynikach słuchalności stacji Dubstep w Open FM, którą zajmuję się na co dzień. W ciągu ostatniego roku liczba słuchaczy wzrosła czterokrotnie i trend nie wydaje się słabnąć. Ja mimo wszystko jestem zdania, że obserwujemy obecnie punkt szczytowy popularności dubstepu i w ciągu kolejnych miesięcy trend ten powinien słabnąć.

Aha, Skrillex ma 163 cm wzrostu. Musiałem dodać tę informację, widząc, jak wiele osób trafia na tego bloga, szukając informacji o wzroście tego sympatycznego producenta.

Reklamy
Boom na dubstep; Skrillex w Google Trends

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s