O jakich wykonawcach ćwierka świat?

Każdego dnia na Twitterze zamieszczanych jest około 250000000 wpisów. Muzyka, rzecz jasna, jest bardzo częstym ich tematem. Użytkownicy chwalą się koncertami, na których są albo mają zamiar być. Opowiadają o tym jaką płytę kupili lub po prostu mówią czego aktualnie słuchają.

Twitter Music Trends to strona, na której można śledzić, o jakich artystach mówi się na Twitterze najczęściej. Można podejrzeć statystyki dla ostatnich 24h (today), sprawdzić o kim aktualnie się sporo pisze (trending) oraz na bieżąco patrzeć na to o kim właśnie napisano (latest).

Desing strony przywodzi na myśl oczywiste skojarzenia z Matrixem, ale dzięki temu, że nie ma tu żadnych flashowych wodotrysków, witryna chodzi bez zarzutów.

Po kliknięciu na nazwę wykonawcy, można zobaczyć kto o nim pisał i w jakim kontekście. Dzięki temu wśród tłumów użytkowników Twittera można odnaleźć tych z podobnym gustem muzycznym, którzy być może mają na dodatek do powiedzenia coś na tyle ciekawego, że warto będzie zacząć ich śledzić.

Twitter Music Trends jest też kolejną opcją na poznawanie nowych zespołów i obserwowanie w czasie rzeczywistym tego, jak rozprzestrzeniają się w sieci. Nie jest to co prawda tak ładne jak We Are Hunted i dotyczy tylko jednego serwisu podczas gdy WAH zbiera dane z wielu z nich.

Strona powstała w trakcie Music Hack Days w Barcelonie, w czerwcu tego roku. Korzysta w głównej mierze z danych dostarczanych przez Echo Nest.

Reklamy
O jakich wykonawcach ćwierka świat?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s