Deezer już niedługo w Polsce

Po wejściu na stronę Deezera, muzycznej chmury pochodzenia francuskiego, witani jesteśmy takim oto tekstem:

Tak, tak, w końcu dociera do nas cywilizacja zachodnia (nie ma się co podniecać, że wybrano akurat Polskę; Deezer ma wejść do ok. 100 państw).  Jak informuje Spider’s Web powinno to nastąpić w ciągu kilku nadchodzących dni.

Deezer to muzyczna chmura, w której znajduje się ok. 13.000.000 utworów. Są 3 rodzaje kont pozwalających na korzystanie z serwsiu: Deezer Discovery (wszystkie utwory dostępne w 30 sekundowych fragmentach, kanały radiowe, funkcje społecznościowe), Deezer Premium (pełne utwory, 320 kbps, brak reklam), Deezer Premium+ (wersja na urządzenia mobilne, możliwość korzystanie w trybie offline).

Aby opisać funkcje serwisu przyjdzie czas, po jego odpaleniu. Natomiast jeśli prawdą jest, że ceny abonamentów za korzystanie z serwisu raczej nie zostaną dostosowane do polskich realiów (5 i 10 euro), to można już dziś przewidywać, że rewolucji nad Wisła raczej Deezer nie zrobi. Polscy użytkownicy nadal woleć będą za darmo słuchać utworów z wrzuty albo youtube, a takie liczby jak 13.000.000 utworów w bazie nie zrobią na nikim wrażenia, jeśli w trakcie domówki nie będzie można odpalić „Jesteś szalona”.

W komentarzach pod artykułem na Spider’s Web pojawiają się właśnie opinie, że mimo wszystko nie jest łatwo znaleźć tych artystów, których chciałoby się posłuchać. Moim zdaniem to jest tak, że jeśli słucha się jakiejś ambitniejszej muzyki, to ma się swoje kanały dojścia do niej. Taki słuchacz też jest w stanie za muzykę płacić. Natomiast osoby słuchające Rihanny czy Bon Jovi, pewnie znajdą ulubionych artystów w Deezer, ale jest to raczej ten typ ludzi, którzy na pytanie „czego słuchasz?”, odpowiadają „a różnej muzyki, najchętniej takiej, która leci w radiu”. Tacy użytkownicy abonamentu za dostęp do muzyki na pewno nie wykupią.

No nic, nie ma co się mądrzyć. Pożyjemy, zobaczymy. Ja żyję natomiast cichą nadzieją, że ten projekt w Polsce się powiedzie, dzięki czemu pójdzie w świat fama, że polski rynek na tego typu usługi jest bardzo dobrze nastawiony, w związku z czym zawita do nas Spotify i reszta świata, o którym można tylko poczytać na zagranicznych serwisach.

Reklamy
Deezer już niedługo w Polsce

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s