Plink, rób muzykę online z nieznajomymi (uwaga! mocno wkręca)

Wow, zabawa muzyką online jeszcze nigdy nie była tak fajna! Plink to muzyczny sekwencer z opcją multiplayer, który na serio dostarcza sporo zabawy. Kiedy trafiłem na niego po raz pierwszy, przesiedziałem dobre 30 minut, czując się trochę jak wczesny Marek Biliński.

Jak to działa? Przede wszystkim to działa jedynie na Google Chrome. Po wejściu na stronę wpisuje się imię/pseudonim po czym dołącza się do pokoju gdzie maksymalnie 3 innych użytkowników współtworzy z nami muzykę. W tle leci jednostajny bit i teraz wystarczy tylko wybrać któryś z instrumentów oznaczonych kolorami (uwaga, zielony to ogólnie pojęte instrumenty perkusyjne, nie zraźcie się jednym dźwiękiem, przetestujcie całą skalę) i grać. Na całe szczęście nie trzeba znać się na nutach, nie trzeba mieć też jakiegokolwiek doświadczenia w robieniu muzyki. Wystarczy przytrzymywać lewy przycisk myszy wtedy, kiedy chce się grać i ruchami w górę i dół wybierać wysokość dźwięku.

Łatwe, fajne, ładne i przede wszystkim miodne (używając tego słowa, tęsknię za „Gamblerem”). Plink został miesiąc temu wybrany stroną dnia przez FTA i od tego czasu wieść o tej zabawce roznosi się całkiem szybko. Po-le-cam.

Reklamy
Plink, rób muzykę online z nieznajomymi (uwaga! mocno wkręca)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s