Turntable.fm – kolejny fajny startup niedostępny w Polsce

2011 rok należał zdecydowanie do Spotify. Jeśli miałbym typować drugie miejsce w kategorii serwisy / start-upy muzyczne, to postawiłbym na turntable.fm. Jest to strona, która jest doskonałym przykładem na to, jak fajne może być tzw. social music.

Serwis wystartował w maju tego roku i bardzo szybko zyskał całkiem spory rozgłos dzięki innowacyjnemu podejściu do słuchania muzyki i dzielenia się nią. Na poniższym filmie widać o co mniej więcej w tym wszystkim chodzi.

Jak widać jest to więc całkiem fajne narzędzie zarówno do poznawania nowej muzyki, do słuchania sobie czegośtam w tle oraz – przy okazji – do poznawania ludzi o podobnych gustach muzycznych. Wszystko to w połączeniu z elementami gry (zbieranie punktów, zamienianie ich na ubrania i gadżety dla awatara) sprawia, że turntable.fm jest przede wszystkim narzędziem do fajnej zabawy. To, jak mocno można się w ten serwis wkręcić, obrazuje ttDashboard nieoficjalna strona ze statystykami dotyczącymi turntable.fm. Moją uwagę od razu zwrócił fakt, że wśród najczęściej granych kawałkow, olbrzymia większość to numery dubstepowe. Warto też zwrócić uwagę, na to, że na 11. miejscu pod względem odtworzeń jest Rick Astley – Never Gonna Give You Up. To rickrolling jeszcze żyje?

Serwis dodatkowo zyskuje na fajności, dzięki sprytnym działaniom marketingowym. Ostatnio na przykład w ramach promocji albumu do turntable.fm wpadł Snoop Dogg i Wiz Khalifa. Jak widać artyści dostali swoje indywidualne awatary, które robione są dla wszystkich tych muzycznych celebrytów, którzy chcą pobawić/podpromować się w turntable.fm. Jest to swojego rodzaju odpowiednik oficjalnie weryfikowanych kont na Twitterze.

Serwis, co chyba nikogo nie dziwi, nie jest dostępny w Polsce. Mało tego – dostępny jest jedynie w USA.

W wolnej chwili możecie rzucić okiem na wywiad z Billim Chasenem – CEO Turntable.fm. Warto dodać, że serwis bardzo doczekał się kopii – Rolling.fm, ale przejścia tej kopii zasługują na osobny wpis, który, mam nadzieję, uda mi się zamieścić w najbliższej przyszłości.

Reklamy
Turntable.fm – kolejny fajny startup niedostępny w Polsce

Jedna uwaga do wpisu “Turntable.fm – kolejny fajny startup niedostępny w Polsce

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s