Facebook wprowadza możliwość słuchania muzyki ze znajomymi

Pisałem ostatnio o turntable.fm – ciekawym startupie pozwalającym na „społecznościowe” słuchanie muzyki. W ostatnim tygodniu w tę niszę wszedł nie byle jaki gracz – Facebook. Nowa funkcja – Listen with – pozwala bowiem na słuchanie tego samego utworu, dokładnie w tym samym czasie, przez dwóch lub więcej znajomych.

Jak widać, przy użytkowniku, który słucha muzyki, wyświetlona jest nutka. Po kliknięciu w nią pojawia się możliwość słuchania tego, czego dany znajomy słucha w danym momencie. Na razie Facebook zepnięty jest jedynie ze Spotify (co nie wszystkim rzecz jasna się podoba), ale kolejne serwisy (w pierwszej kolejności Rdio)  mają być w ten sposób dostępne w najbliższej przyszłości. Użytkownikom w Polsce pozostaje więc czekać aż podpięty zostanie Grooveshark, czy też Deezer, który już-już-prawie-prawie miał wchodzić na nasz rynek, ale coś sprawy ucichły.

Na screenach widać, także to, jak funkcja prezentuje się na czacie:

Możliwe ma być także słuchanie utworów w większej grupie znajomych. Trochę sobie nie wyobrażam sytuacji, w której ta funkcjonalność mogłaby być przydatna. Obawiać się jej jedynie mogą Ci, którzy mają wśród znajomych osoby, którym spamowanie muzyką przychodzi z niezwykłą łatwością. Zyskają oni kolejne narzędzie tortur.

Sama opcja słuchania jednego utworu w dwie osoby jest bardzo fajna. Łatwo sobie wyobrazić dziewczynę i chłopaka, których dzielą setki kilometrów i którzy dzięki takiej funkcji mogą w jednej chwili słuchać utworu, którego słuchali, kiedy poznali się na dyskotece w Dębkach.

Po raz kolejny muszę więc zakończyć wpis jakoś w stylu: pozostaje więc tylko czekać, aż [wpisz nazwę fajnego muzycznego start-upu] będzie dostępne w Polsce. Wtedy z wielką chęcią przyjrzę się mu bliżej.

Reklamy
Facebook wprowadza możliwość słuchania muzyki ze znajomymi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s