Outlisten – w końcu kręcenie koncertów komórkami ma sens.

Każdy, komu zdarzyło się ostatnimi czasy wybrać na jakiś koncert, wie, że podniesione telefony komórkowe nagrywające kolejne piosenki to prawdziwa plaga. Tym bardziej wiedzą o tym ci, którzy chcąc znaleźć jakiś kawałek na youtubie, muszą przekopać się przez dziesiątki wersji koncertowych, w których jakość dźwięku jest tragicznie słaba.

Fajnie, że pomyślano o tym, aby z tych filmów zrobić jakiś pożytek. Outlisten, to strona, która chce właśnie takie nagrania zbierać, po to, aby tworzyć z nich wartościowe klipy koncertowe.

Strona w głównej mierze przeznaczona jest dla zespołów. Mogą oni utworzyć kalendarz swoich koncertów. Następnie, wszyscy Ci, którzy nakręcili film w trakcie danego koncertu, mogą go uploadować. Specjalny algorytm dopasowuje te filmy do siebie (i do dźwięku z konsolety, który może być dostarczony przez zespoły) dzięki czemu zespół może bardzo łatwo utworzyć koncertowy klip posługując się filmami fanów.

Jest to fajny pomysł zarówno dla zespołów jak i dla fanów. Ci pierwsi wchodzą w posiadanie unikalnego materiału (nie ma dwóch takich samych nagrań z koncertu, każdy stoi przecież w innym punkcie) a Ci drudzy mogą mieć frajdę ze współtworzenia klipu grupy, którą lubią.

Reklamy
Outlisten – w końcu kręcenie koncertów komórkami ma sens.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s