Nareszcie! Deezer w Polsce!

Całkiem niedawno pisałem o tym, że w sprawie wejścia Deezera do Polski coś sprawy przycichły. A tymczasem, bodajże wczoraj, niespodzianka. Deezer działa. Kilka refleksji na szybko po kilku godzinach użytkowania.

  • Bardzo akutalna baza polskiej muzyki jeśli chodzi o majorsów. Można posłuchać nowej płyty Afro Kolektywu (wyd. Universal), która w sklepach pojawiła się wczoraj. Sprawdziłem też czy są polskie rzeczy z innych wytwórni. Anna Dereszowska i Sylwia Grzeszczak (wyd. EMI) są, jest nowy singiel Mezo (wyd. My Music), więc wygląda na to, że ten katalog polskich wykonawców jest przygotowany dość nieźle.
  • Widać też niestety braki – nie ma polskiego hip-hopu poza tym wydawanym przez majorsów. Są dwa single Pezeta z nadchodzącej płyty (wyd. EMI), ale brakuje na przykład wydawnictw z Prosto.
  • Utworzono nawet osobną kategorię dla polecanych rzeczy z polskiej muzyki.

  • Udostępniając aplikacji dostęp do naszej ściany na facebooku, warto pamiętać, aby zaznaczyć, żeby posty dodawane przez Deezer były widoczne tylko przeze mnie. Domyślna opcja to „publiczne”, a więc spamujemy wszystkim znajomym i całemu światu.
  • Wygląda na to, że działa też opisywana przeze mnie ostatnio funkcja listen with.
  • Odsłuchiwane utwory można kupować (amazon/itunes, niedostępne np. przy Afro Kolektywie), dodawać do playlisty, polecać je na twitterze, facebooku. Mechanizm polecania kolejnych utworów nie jest powalający. W jednym z przypadków zacząłem słuchać uk grime a po trzech nagraniach wylądowałem na czymś co brzmiało jak blues.
  • Nie sprawdzałem, jak działa wersja mobilna. Podobno całkiem ok.
  • Od pierwszego zalogowania się dostajemy 15 dni na testowanie aplikacji. Później pewnie przyjdzie czas, aby dowiedzieć się, jakie stawki za korzystanie przewidziano dla Polski.
  • Dlaczego domyślną playlistę Welcome Poland Playlist otwiera Stanisław Soyka – Na cześć księdza Baki???
Reklamy
Nareszcie! Deezer w Polsce!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s