Stones Throw Records uruchomiło serwis subskrypcyjny ze swoją muzyką.

Okołohiphopowa wytwórnia Stones Throw, w której swoje płyty wydawali lub wydają takie postacie jak J Dilla, Mayer Hawthorne, Dam-Funk czy Madvillian uruchomiła właśnie we współpracy z drip.fm serwis pozwalający subskrybować muzykę ukazującą się pod szyldem wydawnictwa.

Subskrypcja kosztuje 10$ miesięcznie. Ci, którzy ją wykupią otrzymywać będą wszystkie nowe wydawnictwa w jakości 320 kbps bez DRM. Dodatkowo wytwórnia zapowiada wysyłanie ekskluzywnych setów i utworów.

Myślę, że jest to bardzo fajne posunięcie. Stones Throw jest jedną z tych wytwórni, która ma rzesze oddanych sobie fanów, którzy gotowi są kupować muzykę w ciemno tylko dlatego, że wydaje to taki label a nie inny. Pomysł, jaki ma drip.fm, aby takim własnie wytwórniom dostarczać możliwość rozprowadzania muzyki wśród swoich fanów, wydaje się jak najbardziej trafiony. Biorąc pod uwagę, że to dopiero początek działalności drip.fm, należy mieć nadzieję, że z ich usług skorzysta jak najwięcej labelów. Jest to dla nich darmowe a serwis zarabia jedynie na procencie od sprzedaży subskrypcji.

Reklamy
Stones Throw Records uruchomiło serwis subskrypcyjny ze swoją muzyką.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s