Onesheet – zrób stronę swojego zespołu w niecałe 2 minuty

Chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że jeszcze wiele jest do zrobienia w kwestii estetyki polskiego internetu. Każdy w swojej branży napotyka pewnie codziennie mniejsze lub większe potworki albo przeładowane flashem, albo pisane w 2001 roku na lekcjach informatyki. Albo rozjeżdżające się, albo takie, na których nie działa kopiowanie, bo twórca strony znał akurat taką sztuczkę, dzięki której trzeba teraz ręcznie wpisywać adres e-mail czy cokolwiek innego.

Onesheet to serwis, w którym zespoły muzyczne – i nie tylko, mogą to być także aktorzy, komicy, itp – mogą w ciągu dwóch minut stworzyć bardzo ładną stronę agregującą treść z przeróżnych serwisów, na których zespół jest obecny.

Wideo chyba wszystko wyjaśnia. Kilka kliknięć, szybki import, fajne zdjęcie na tło i wystarczy.

Pobieżnie przejrzałem kilkanaście stron zrobionych na onesheet. Jak się okazuje z serwisu korzystają m.in: Andrea Bocelli, Paramore, Balkan Beat Box,  czy Owl City.

Tak się właśnie zastanawiam, czy jest to serwis godny polecenia dla zespołów disco polo. Z jednej strony niby byłoby fajnie, gdyby takie cuda przestały istnieć (i tak nie przestaną). Z drugiej jednak, chyba lepiej izolować społeczność wykonawców i fanów disco polo od takich serwisów jak twitter, vimeo, soundcloud, bandcamp czy tumblr.

 

Reklamy
Onesheet – zrób stronę swojego zespołu w niecałe 2 minuty

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s