Strony z tekstami są dla artystów lepszym źródłem dochodu niż Spotify?

W trakcie konferencji muzycznej Digital Music Forum East CEO serwisu Lyricfind Darryl Ballantyne przyznał, że jedno wyświetlenie strony z tekstem utworu przynosi artyście więcej zysku niż jedno odtworzenie tego samego utworu w Spotify

Przez bardzo długi czas teksty nie były objęte ochroną. Nikt nie płacił autorom tekstów, nikt nie płacił wytwórniom. A jak pewnie wielu z Was wie, teksty utworów są jedną z częściej wyszukiwanych rzeczy w Google, więc jest duże zapotrzebowanie na ten kontent. Więc poszliśmy i uzyskaliśmy licencję od wydawców. Teraz wypłacamy wytwórniom i autorom tekstów miliony dolarów za używanie ich tekstów. Pięć lat temu nikt nie zarabiał na tym ani dolara. […] Okazuje się, że płacimy za wyświetlenie tekstu więcej, niż za jego odtworzenie płaci Spotify. Nie jest tak, że płacimy kilka razy więcej, bardziej jest tu mowa o kilku procentach, musiałbym spojrzeć na dokładne statystyki. Ale było tak, że kiedy na nie spojrzałem, pomyślałem: wow, płacimy więcej od nich.

Postaram się zrobić sondę wśród znajomych ozaiksowanych wykonawców, żeby dowiedzieć się, jak to wygląda w Polsce. Na pewno pieniądze są większe niż za Spotify, którego u nas nie ma, ale czy równa się to na przykład odtworzeniu nagrania w rozgłośni internetowej? Ciekawe.

Źródło: Digital Music News

Reklamy
Strony z tekstami są dla artystów lepszym źródłem dochodu niż Spotify?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s