We Are Hunted zagra teraz artystów podobnych do…

Mój ulubiony music discovery service – wearehunted.com wprowadził nową funkcję. Można teraz wpisać ulubionego artystę a serwis sam ułoży playlistę składającą się z wykonawców, którzy powinni się nam spodobać.

Żadna nowość, wiem. Ale piszę o tym, bo lubię ten serwis. Ich rozwiązanie, oprócz trafności merytorycznej, przekonuje mnie estetyką.

Co jednak odróżnia ten serwis na przykład od Tuby.fm, która proponuje podobne rozwiązanie od dawna to to, że po wpisaniu danego artysty jego utwór zawsze jest proponowany jako pierwszy.

Jeśli jakiś artysta pojawia się na liście po wpisaniu (np. O.S.T.R.) a w bazie serwisu nie ma żadnego jego utworu, proponowani są oczywiście podobni wykonawcy. W przypadku O.S.T.R. pierwsze trzy propozycje to Kanye, Eminem i The Throne. Działa więc tu pewnie jakieś sczytywanie tagów z last.fm. W każdym razie wszyscy fani serwisów tego typu powinni sobie przetestować, jak wearehunted zachowa się w przypadku ich ulubionych artystów i czy playlisty, które ułoży będą rzeczywiście trafiać w gust.

Reklamy
We Are Hunted zagra teraz artystów podobnych do…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s