Spotify jest już drugim co do wielkości źródłem dochodów dla wytwórni

Źródła zbliżone do Spotify ujawniły, że serwis jest drugim – po iTunes – źródłem dochodów dla wytwórni. Nie wiadomo dokładnie, ile pieniędzy wypłaciło Spotify, ale wiadomo, ile wypłacił iTunes – 3.200.000.000$! Mimo wszystko drugie miejsce uznawane jest za spory sukces, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że na rynku amerykańskim serwis dostępny jest dopiero od roku.

Jak te informacje mają się do wielu zarzutów, jakie wobec Spotify kierują wykonawcy? Otóż problemem najwidoczniej są wytwórnie, które dostają sporo kasy od serwisu i najprawdopodobniej nie są chętne, aby się tą kasą dzielić z artystami. Spotify nie jest więc niczemu winne. Kolejnym problem może być to, że pieniądze, które obecnie wpływają na konta artystów są wypłatą za odtworzenia sprzed kilku miesięcy. Nie odzwierciedlają one tego, co obecnie dzieje się w serwisie.

Taki obrót spraw może wpłynąć korzystnie, na przyspieszenie startu Spotify w Polsce. Skoro wytwórnie mogą na tym sporo zarobić, to być może będą wspierać serwis w – jak sądzę – ciężkich potyczkach z Zaiksem, Spavem i innymi tego typu organizacjami.

Źródło: Techspot

Reklamy
Spotify jest już drugim co do wielkości źródłem dochodów dla wytwórni

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s