Stereomood zagra muzykę, która najlepiej pasuje do Twojego nastroju

Pada deszcz? Jesz hamburgera? Twój stary pies zasikał pół przedpokoju? Odwiedź Stereomood i sprawdź, czy akurat nie ma tam playlisty dla ludzi, którzy są dokładnie w takim nastroju jak Ty. Stereomood to założony w Rzymie serwis, który sam siebie określa jako emotional internet radio.

Pomysł na serwis jest – jak to zwykle bywa – banalnie prosty. Po wejściu na stronę widzimy listę tagów, klikamy w ten, który najlepiej odpowiada naszemu nastrojowi i słuchamy stacji, grającej utwory otagowane danym nastrojem. Lista tagów wygląda mniej więcej tak:

Jak widać, nie ma tu jednego klucza polegającego na tym, że tagami są tylko nazwy czynności, gatunków czy nastrojów. Znajdziemy tutaj wszystko to, co przyszło ludziom do głowy podczas słuchania danych utworów. Są więc nazwy pór roku, miesięcy, części dnia, itp, itd.

Po odpaleniu stacji pojawia się strona z playerem. Widać listę utworów, które mają być odegrane w następnej kolejności. Między nagraniami można dowolnie przeskakiwać, ma to więc pewną zaletę w porównaniu do platform typu Open FM, gdzie emitowana jest wcześniej zaprogramowana playlista. Tutaj dodatkowo każdy utwór można dodać do swojej biblioteki nagrań, można go udostępnić znajomym, dodać do niego swoje tagi albo kupić za pośrednictwem amazona lub iTunes.

Utwory do serwisu zaciągane są z różnego rodzaju blogów a także dodawane są przez użytkowników. Moją uwagę zwrócił fakt, że trudno trafić na popowe gwiazdy ze szczytów list przebojów. Wpisanie w wyszukiwarce Rihanny daje 15 wyników, z czego większość to albo covery albo ciekawe remiksy. Ze względów na prawa autorskie najprawdopodobniej bardziej opłacało się twórcom położyć nacisk na muzykę niezależną.

Stereomood jest dostępne za darmo także na urządzenia mobilne i – jeśli wierzyć ocenom – sprawuje się na nich więcej niż zadowalająco.

Reklamy
Stereomood zagra muzykę, która najlepiej pasuje do Twojego nastroju

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s