Rhapsody dostępne na telewizorach LG, Panasonica i Sharpa

Słuchacie czasami muzyki na Waszych telewizorach? Moje jedyne doświadczenie jest takie, że u znajomych często leciała jedna ze stacji oferowanych przez Cyfrę+. I jak tak teraz sobie myślę, to rozwiązanie takie wydaje się sensowne, głównie ze względu na fakt, że ludzie z reguły mają lepiej nagłośnione telewizory niż komputery. Te pierwsze są często podłączone do kina domowego z całkiem dobrymi głośnikami. Aby podłączyć komputer trzeba poszukać kabelka, albo odpalać jakieś aplikację łączące sprzet np. z konsolą PS3.

Firmy oferujące streaming muzyki najprawdopodobniej coraz chętniej będą wchodzić do telewizorów. Ostatnio na taki ruch zdecydowało się Rhapsody. Funkcja jest dostępna w tzw. „smart TVs”, co oznacza nie mniej, ni więcej te sprzęty, które mogą korzystać z Wi-Fi.

Sposób, w jaki ludzie korzystają z aplikacji przez telewizor prawdopodobnie różni się od tego, jak to robią na komputerze, czy w telefonie. Aplikacja telewizyjna jest podobna do tego przystosowana. Większy nacisk położono na stacje radiowe i playlisty układane przez użytkowników. Nikogo to nie dziwi – szukanie pojedynczych piosenek może być uciążliwe, tym bardziej, że aplikacja nie obsługuje jeszcze wyświetlaczy dotykowych.

W najbliższych miesiącach Rhapsody ma pojawić się także w telewizorach Sharpa oraz w usłudze X-Box Live.

Reklamy
Rhapsody dostępne na telewizorach LG, Panasonica i Sharpa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s