iTunes wprowadzi sprzedaż muzyki w jakości „lepszej od CD”?

Jest spora szansa na to, że iTunes zacznie sprzedawać muzykę w wysokiej jakości. Takie informacje portalowi evolver.fm przekazał Tony Faulkner, jeden z gigantów masteringu. Apple zaczęło już przyjmować muzykę w 96 kHz, 24-bitowych plikach WAV.

Tutaj oczywiście rozpoczyna się wieczny spór o to, czy dla ludzkiego ucha jest to rzeczywiście aż taka różnica. Faulkner zapewnia, że jest, więc chyba wypada mu wierzyć. Sprawa jakości była ostatnio – nomen omen – głośna w związku z PONO, formatem zaproponowanym przez Neila Younga. Nagrania w PONO rzekomo brzmią dużo lepiej od zwykłych mp3 i aac.

Można się zapytać, co powstrzymuje Apple przed szybszym wprowadzeniem muzyki w najwyższej jakości. Otóż okazuje się, że dekodowanie tak zapisanego dźwięku jest bardzo bateriożerne i urządzenia mobilne mogłyby najzwyczajniej w świecie bardzo szybko „padać” przy słuchaniu takich plików.

Pozostaje też pytanie czy gra jest warta świeczki. Czy sprzęt do przenośnego słuchania muzyki może być traktowany w kategoriach audiofilskich? Szczerze, słyszycie różnicę między mp3 w 192kpbs a 320kbps?

Reklamy
iTunes wprowadzi sprzedaż muzyki w jakości „lepszej od CD”?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s