Google Music wchodzi do Europy. Będzie opcja scan-and-match!

Usługa od 13 listopada będzie dostępna w pięciu krajach Europy. Nie jest chyba dla nikogo zaskoczeniem, że w gronie tych państw nie ma Polski. Z Google Music będą natomiast mogli korzystać Włosi, Hiszpanie, Anglicy, Niemcy oraz Francuzi.

Gigant z Mountain View wprowadzi także usługę Scan-and-match. Pomoże ona w podobno bardzo uciążliwym uploadowaniu kolekcji plików na serwery. Teraz aplikacja sama przeszuka zasoby muzyczne użytkownika i jeśli znalezione pliki będą znajdować się w bazie Google Music, to usługa automatycznie udostępni je na koncie użytkownika. Dzięki temu posiadacze dużej liczby plików nie będą zmuszeni do wgrywania wszystkiego, co prawdopodobnie pozwoli zaoszczędzić sporo czasu. Dla Google będzie to pewnie okazja do zaoszczędzenia gigantycznej liczby przesyłanych danych. Będzie to także sprytna metoda na zyskanie dużej liczby użytkowników chmury muzycznej.

Przy tej okazji warto dodać, że Google dogadało się w końcu z Warner Music, co sprawia, że mają już umowy ze wszystkimi czterema gigantami.

Reklamy
Google Music wchodzi do Europy. Będzie opcja scan-and-match!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s