Na Groovesharku zapłacisz bezpośrednio wykonawcom za ich muzykę

O Groovesharku było ostatnio głośno za sprawą wypowiedzi jego właściciela, który przyznał, że jego zdaniem muzyka powinna być darmowa. Co za tym idzie, jego serwis nie uiszcza opłat licencyjnych, więc wykonawcy, których można tam posłuchać nie dostają za to ani grosza.

W ostatnich dniach serwis poczynił jednak niewielki krok ku temu, aby trochę się ucywilizować. Wprowadzono bowiem integrację Groovesharka z Flattrem – szwedzkim serwisem zajmującym się społecznościowymi mikropłatnościami. Przyznam, że pomimo, że Flattr istnieje już ponad 2 lata, to usłyszałem o nim dopiero teraz. Jest to bardzo fajny pomysł na płacenie wszystkim dostarczycielom kontentu w internecie. Nieważne, czy jesteś blogerem, muzykiem, reżyserem wideo czy fotografem. Teraz możesz dostać od swoich widzów pieniądze w bardzo prosty sposób.

Nie będę opisywał, jak działa Flattr – szybciej zrozumiecie to po obejrzeniu filmu poniżej.

Co ciekawe, Flattr już od dawna działa z Soundcloudem. Czy więc ktoś słucha Twoich nagrań na Groovesharku czy na Soundcloudzie, to możesz dostawać za to pieniądze, o ile oczywiście słuchacz zechce za Twoją twórczość zapłacić.

Szkoda, że Flattr jest tak mało popularny (11000 fanów na FB). Rozpowszechnienie tego systemu mogłoby się przyczynić do prawdziwej rewolucji jeśli chodzi o płatności za kontent.

Reklamy
Na Groovesharku zapłacisz bezpośrednio wykonawcom za ich muzykę

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s