Rara – kolejny serwis streamingowy wkrótce w Polsce?

Jeśli wierzyć temu, co jest napisane na stronie rara.com (a czemu nie wierzyć?), już niedługo w Polsce dostępny będzie kolejny serwis pozwalający na streamowanie muzyki. Rara może mieć jednak spore problemy z wejściem na polski rynek. Serwis ten bowiem nie przewiduje czegoś takiego jak bezpłatne z niego korzystanie. Nie można go sobie przetestować jeśli się nie wykupi dostępu.

Korzystanie z Rary kosztuje 5$ miesięcznie za wersję webową i 10$ za wersję mobilną. Na początek co prawda przewidziano promocję trwającą przez pierwsze 3 miesiące użytkowania. Dostęp kosztuje wtedy 1$ za web 2$ miesięcznie za mobile. Ma to wyeliminować tych użytkowników, którzy przyjdą, posłuchają za darmo trochę piosenek, za które rara i tak musi zapłacić a potem pójdzie do kolejnego serwisu tego typu.

W związku z tym, że nie mam do serwisu dostępu, to o jego wyglądzie i funkcjonalnościach mogę domniemywać na podstawie filmów. Wersje webowe i mobilne wyglądają bardzo dobrze

W bazie serwisu jest obecnie ponad 18 milionów utworów i jest on dostępny w 27 krajach (UK, Irlandia, Francja, Hiszpania, Włochy, Niemcy, Austria, Belgia, Holandia, Luksemburg, Szwajcaria, Szwecja, Dania, Norwegia, Finlandia, Portugalia, USA, Kanada, Meksyk, Brazylia, Australia, Nowa Zelandia, Singapur, Hong Kong, Tajwan, Malezja i RPA) co jest bardzo dobrym wynikiem.

Rara też ma być defaultowo dostępny (też płatnie) na sprzęcie Lenovo dzięki umowie podpisanej z Omnifone.

Oczywiście pozostaje pytanie, czy znajdą się chętni na to, aby płacić za coś, co wielu innych daje za darmo. Spotify, MOG i Rdio można testować za darmo, Microsoft daje Xbox Music gratis na pierwszych 6 miesięcy, Rhapsody daje 14 dni, itd, itp.

Rewolucji prawdopodobnie rara nie zrobi, ale będę się z uwagą przyglądał się temu, jak sobie będą radzić w Polsce.

Reklamy
Rara – kolejny serwis streamingowy wkrótce w Polsce?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s