Whyd – Twitter dla muzyki. To się chyba nie uda

Whyd to francuski serwis, któremu co prawda nie wróżę większej przyszłości, ale pomyślałem, że opiszę go choćby ze względu na to, że być może ktoś kiedyś wpadnie w Polsce na zrobienie muzycznego Twittera. Wtedy Google go poinformuje o moim wpisie i ten ktoś przeczyta, że jego pomysł wcale nie jest tak rewolucyjny.

W Whyd podczas rejestracji, podobnie jak w przypadku Twittera, zostają nam poleceni najpopularniejsi użytkownicy serwisu. W tym wypadku są to dziennikarze muzyczni i blogerzy. Jeśli zdecydujemy się śledzić ich aktywność, na newsfeedzie otrzymywać będziemy utwory, które oni będą publikować na swoim koncie.

Jak wygląda publikowanie? W polu wyszukiwania wpisuje się artystę lub tytuł, serwis przeszukuje zasoby YouTube i SoundCloud, po czym, jeśli wyszukiwanie przyniosło efekt, można dany utwór dodać na swoją ścianę. Kawałki można grupować w playlisty, które także można potem udostępniać.

Prawdę powiedziawszy niewiele więcej poza tym uda się w Whyd znaleźć. Z jednej strony można uznać to za zaletę tego serwisu. Inni zbytnią prostotę mogą postrzegać jako wadę.

Czemu nie wróżę serwisowi sukcesu? W kategorii tzw. music discovery services konkurencja jest już całkiem spora, a będzie jeszcze większa, kiedy w odświeżonej formie powróci Myspace. Serwis miałby szansę na sukces być może, gdyby startował niedługo po starcie Twittera i stałby się naturalnym miejscem do poszukiwania muzyki dla internautów z całego świata. Dziś jest już chyba za późno na to, by przekonać ludzi, że Whyd jest tym, czego potrzebują.

Reklamy
Whyd – Twitter dla muzyki. To się chyba nie uda

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s