Tubalr: zrób sobie radio z YouTube

Temat serwisów streamingowych jest ostatnimi czasy bardzo głośny, szczególnie w Polsce, na kilka tygodni przed wejściem na nasz rynek Spotify. Mamy już Deezera, mamy WiMPa. Tymczasem ni stąd, ni zowąd jeden z redditorów postanowił się pochwalić swoim serwisem, który co prawda nie ma tylu funkcji co zaawansowane kombajny streamujące, ale moim zdaniem jest wystarczająco dobry, żeby zaspokoić potrzeby dużej części internautów.

Tubalr [tjuboler] (działa chyba tylko na Chrome) to prosty serwis, który po wpisaniu wybranego artysty wyświetla z YouTube – wedle życzenia – albo tylko jego klipy, albo klipy wykonawców do niego podobnych. Sprawdziłem na kilku przykładach i w większości wypadków efekty były satysfakcjonujące.

Po szybkim założeniu konta (żadnych maili weryfikacyjnych, itp) można dodawać utwory do playlist, które następnie można w bardzo prosty sposób udostępniać. Serwis jest lekki, przejrzysty i bardzo intuicyjny. Szybkość zakładania konta, w przeciwieństwie np. do tego w Gmailu i YouTube, można wykorzystywać do rejestrowania się z myślą o nadchodzącej domówce. Potem można wszystkim zaproszonym na nią podesłać adres strony, login i hasło. Wszyscy dodają te nagrania, które chcą na imprezie usłyszeć, więc kiedy goście już się pojawią, można odpalić playlistę bez obaw o to, że ktoś zaraz przejmie komputer w celu puszczania swoich ulubionych kapel.

Testujcie Tubalra i dajcie znać, czy w przypadku Waszych ulubionych kapel wyniki wyszukiwania i dobierania podobnych działały bez zarzutu.

Reklamy
Tubalr: zrób sobie radio z YouTube

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s