Chcesz, żeby Twoja muzyka była dostępna w Spotify, iTunes, Deezerze, itp? Sprawdź Songflow!

Na Songflow trafiłem, dzięki artykułowi Thomasa van Wijka, który tłumaczył dlaczego – jego zdaniem – Soundcloud nie pomaga muzykom w ich karierach. Remedium na wady Soundclouda ma być Songflow, serwis, którego – a jakże – Thomas van Wijk jest dyrektorem zarządzającym.

Czym jest Songflow? Jest to serwis, który ma pomagać artystom udostępniać muzykę w jak największej liczbie miejsc, a co za tym idzie – ma pomagać mnożyć przychody i popularność. Z krótką prezentacją możliwość Songflow możecie się zapoznać na filmiku poniżej. Nie wiem, czy widać na nim wystarczająco dobrze, ale artyści, płacąc około 5 euro za rok dystrybucji jednej piosenki, mogą sprzedawać ją na: iTunes, Spotify, Deezer, WiMP, last.fm, 7digital, Beatport, Aspiro, Omnifone, Amazonie, Google Play czy Rdio.

Wydaje się to wszystko bardzo proste w obsłudze i – co ważne – nie musicie (wy, artyści) martwić się tutaj kwestią praw autorskich. Zachowujecie je przez cały czas i w każdej chwili możecie swoje utwory wycofać, jeśli tylko zechcecie.

Sprawdziłem kilku artystów, którzy są w zakładce Discover na stronie Songflow i – rzeczywiście – można ich znaleźć chociażby na Spotify. W miejscu, gdzie zwykle podawana jest nazwa wytwórni, napisana jest po prostu nazwa wykonawcy.

Songflow wydaje się być więc ciekawą propozycją, dla wszystkich tych, którzy chcą wrzucić swoją muzykę do Spotify czy Deezera a zupełnie nie wiedzą, jak się za to zabrać. Co ciekawe, Songflow wypłaca 100% tantiem, nie potrąca niczego dla siebie od muzyki, którą uda się sprzedać, albo która będzie zarabiać dzięki streamingowi.

Reklamy
Chcesz, żeby Twoja muzyka była dostępna w Spotify, iTunes, Deezerze, itp? Sprawdź Songflow!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s