One Minute Radio – po co to komu?

1minute

Znam różne klucze wyboru słuchanej muzyki. Jedni decydują się ze względu na gatunek, inni ze względu na nastrój, jeszcze inni ze względu np. na język, którego używa wokalista. Mało kto jednak decyduje się na słuchanie muzyki, biorąc za wyznacznik długość trwania utworów a właśnie do takich ludzi kierowany jest One Minute Radio.

Po tym, jak wybierzemy interesujący nas gatunek, serwis odegra kawałki z danego gatunku, wybierając jednak tylko te, które trwają nie dłużej niż minutę. Czy jest ktoś, dla kogo ma to jakiekolwiek znaczenie, że jakiś utwór trwa 1, 2, 3 czy 4 minuty? Nie sądzę. No ale skoro już taka strona powstała, to polecam ją sprawdzić. Ja się chwilę pobawiłem, aby posłuchać gatunków muzycznych, o których istnieniu nie miałem pojęcia. Niestety, w wielu wypadkach utwory krótsze niż minutę to po prostu skity, które ani o gatunku ani o muzyce danego wykonawcy mówią niewiele.

Bazę gatunków do One Minute Radio dostarcza echonest a kawałki są streamowane dzięki Rdio. Polecam jako ciekawostkę, choć raczej rewolucji na rynku muzycznym z tego nie będzie.

Reklamy
One Minute Radio – po co to komu?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s