Czym jest Vevo?

vevo

Wszyscy używający raz na jakiś czas YouTube do słuchania muzyki (czyli na dobrą sprawę wszyscy) na pewno zetknęli się kiedyś z marką Vevo. Zrobiłem szybki research, z którego wynika, że tak na dobrą sprawę, trudno znaleźć krótkie wytłumacznie tego, czym jest ten serwis. Postanowiłem więc w kilku zdaniach opisać o co chodzi z YouTube i Vevo i jakie są między nimi zależności.

YouTube/Google było swojego czasu poważnie zagrożone tym, że Sony Music oraz Universal Music Group wystąpią przeciwko nim z pozwem o naprawdę duże pieniądze, które miałyby być rekompensatą za nielegalną muzykę i teledyski dostępne na YouTube. Wtedy Eric Schmidt z Google i Doug Morris z Sony postanowili stworzyć platformę, która będzie „leżeć” gdzieś pomiędzy YouTube a wytwórniami. Vevo miało od początku opierać się rozwiązaniach dostarczanych przez Google, ale to Sony miało mieć możliwość monetyzowania zamieszczanych tam klipów. Vevo jest tak naprawdę więc rodzajem nakładki na YouTube, co na dobrą sprawę widać gołym okiem. YouTube odtwarza klipy, Vevo zbiera kasę.

Warto też wiedzieć, że to pieniądze z reklam są winne temu, że klipów z Vevo nie pozwala na wyświetlanie teledysków w urządzeniach mobilnych. W Vevo nie mają jeszcze po prostu odpowiednich narzędzi do obsługi reklam mobilnych i z tego powodu blokują cały ruch mobilny, aby teledysków nie obejrzał nikt nie płacąc (czytaj. nie oglądając żadnej reklamy).

Reklamy
Czym jest Vevo?

2 uwagi do wpisu “Czym jest Vevo?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s