Jak nadawać swoje audycje w Internecie? Jedno słowo: Mixlr

Bezpowrotnie minęły czasy, kiedy po zakupie nowego komputera w pierwszej kolejności instalowało się na nim Winampa. Kultowy odtwarzacz odchodzi do lamusa i mimo, że pewnie sporo osób będzie go wciąż używać, to chyba, mając do dyspozycji dziesiątki zamienników, mało osób będzie po Winampie płakać.

Wśród tych płaczących będą jednak z pewnością Ci, którzy korzystali z technologii Shoutcast pozwalającej na transmitowanie dźwięku z Winampa do sieci.

Co mają teraz zrobić Ci, którzy chcą kontynuować swoją zabawę w radio? Przenieść się na Mixlr. Ja jestem tym serwisem oczarowany. Sam spróbowałem swoich sił w nadawaniu poprzez Mixlr i nie mam zastrzeżeń. Nie będę wzorem innych blogów technologicznych opisywał teraz kolejnych funkcji serwisu, bo po prostu musicie się nim pobawić sami. Dla wszystkich jakkolwiek zainteresowanych tematyką radia internetowego Mixlr jest pozycją obowiązkową.

Podam tylko kilka przewag nad Shoutcastem

– Mixlr jest ładniejszy

– Mixlr udostępnia opcję czatu – można rozmawiać ze swoimi słuchaczami

– Mixlr automatycznie nagrywa i uploaduje nadawane audycje, więc jeśli ktoś nie dał rady słuchać na żywo, to zawsze może sobie odsłuchać program, a nadający nie musi się bawić w rejestrowanie i wysyłanie audycji gdzieś na soundcloud.

– Nie musisz mieć ani jednego kawałka aby nadawać – możesz ustawić playlistę z utworów z Soundclouda.

mixlr

Na powyższej grafice widać, że serwis dopiero raczkuje, bo jednocześnie nadawało w nim około 300 osób, jednak należy się spodziewać, że te liczby będą rosły w szybkim tempie.

Co najważniejsze – Mixlr jest darmowy. Oczywiście jest też wersja premium, ale jeśli chcecie raz na jakiś czas po prostu pograć muzykę dla internautów i przy okazji do nich pogadać, to wersja darmowa w zupełności Wam wystarczy.

Serio, nie pamiętam, kiedy ostatnio się czymś zajarałem, tak jak Mixlrem. Polecam!

Reklamy
Jak nadawać swoje audycje w Internecie? Jedno słowo: Mixlr

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s