W Last.fm znowu posłuchasz muzyki. Serwis rozpoczął współpracę ze Spotify

Jeszcze kilka tygodni temu mówiło się o tym, że, aby móc w końcu pozwolić użytkownikom na słuchanie muzyki, last.fm dogadał się z YouTube. Okazało się jednak, że prowadzono także rozmowy ze Spotify i najwidoczniej były one dużo bardziej owocne, bo od wczoraj wszyscy użytkownicy last.fm mogą znowu słuchać muzyki za pośrednictwem tego serwisu.

Przypomnijmy, że do czasu, kiedy różne instytucje nie zaczęły upominać się o swoje, last.fm oferowało swoim użytkownikom słuchanie muzyki w tzw. radiach.  Teraz odsłuchać można każdy utwór dzięki belce Spotify, która pojawiła się na dole last.fm. Dla tego serwisu jest to chyba ostatnia próba utrzymania się przy życiu.

Przeniesienie transferu muzyki na Spotify, oprócz zalet funkcjonalnych, pozwoli przede wszystkim zaoszczędzić na transmisji danych. Ci, którzy jeszcze zostali na Last.fm powinni być z tej zmiany zadowoleni. Zresztą na tym dealu zdaje się, że zyskali wszyscy: Spotify (nowi użytkownicy), Last.fm (wiadomo, muzyka), użytkownicy (wiadomo) i artyści (mikrocenty za streaming od Spotify).

Reklamy
W Last.fm znowu posłuchasz muzyki. Serwis rozpoczął współpracę ze Spotify

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s