Czego słuchają mężczyźni, czego słuchają kobiety?

Mark Mulligan na swoim blogu zamieścił bardzo ciekawe dane obrazujące, jacy wykonawcy są najczęściej słuchani przez mężczyzn a jacy przez kobiety. Liczby, na których się oparł pochodziły z EchoNesta a punktem wyjścia do jego wpisu było to, jaką muzykę powinny polecać serwisy typu Deezer, Spotify czy Beats swoim nowym użytkownikom, kiedy jeszcze nie wiedzą nic na temat ich gustu.

Podczas rejestracji najczęściej wymagane jest, aby podać płeć, więc serwisy, znając ją i znając dane podane przez Mulligana, mogą spróbować polecić nam jakichś artystów.

plec

Powyższy wykres, który w pełnym rozmiarze znajdziecie tutaj, pokazuje, jak bardzo gust mężczyzn różni się od gustu kobiet. Mało jest takich artystów, jak np. Bruno Mars, który znajdowałby się wysoko u obu płci (jego wysoka pozycja potwierdza jedno, o czym nie ma mowy w tekście – dane muszą dotyczyć USA). Na czerwono zaznaczono tych wykonawców, którzy nie znaleźli się w TOP40 u przeciwnej płci. Widać, że jest ich  25-30% a więc całkiem sporo.

Mark Mulligan niczego nowego nie odkrył, wszyscy bowiem wiemy, że istnieje coś takiego, jak muzyka dla facetów i dla kobiet, ale mimo wszystko warto zapoznać się chociażby z powyższym wykresem. Dla wszystkich firm związanych z muzyką takie dane są raczej oczywiste, ale ich znajomość może Wam pozwolić zrozumieć dlaczego po odpaleniu jakiegoś serwisu po raz pierwszy, proponowani są Wam tacy a nie inni wykonawcy.

Reklamy
Czego słuchają mężczyźni, czego słuchają kobiety?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s