Dane ze streamingu będą wliczane do UK Charts

singleKrótka informacja dla wszystkich tych, którzy tak jak ja starają się śledzić to, co dzieje się na brytyjskim rynku muzycznym. Istnieje tam instytucja pt. Official Singles Chart, której podporządkowany jest cały rynek. Media dwa razy w tygodniu relacjonują wyścig o to, kto zdobędzie pierwsze miejsce (raz na półmetku tygodnia, drugi raz, kiedy już jest wiadomo kto zdobył numer jeden) a wytwórnie rzecz jasna robią wszystko, aby to byli ich artyści.

Liście przebojów podporządkowywane są także premiery singli. Każda wytwórnia stara się rozłożyć premiery tak, aby co tydzień mieć przynajmniej jeden „strzał” mocniejszy od konkurencji.

Do tej pory UK Charts powstawały w oparciu o dane sprzedaży, ale ma się to zmienić. Jak poinformował szef muzyczny BBC Radio1/1Xtra w niedługim czasie do wyników będą doliczane także dane z serwisów streamingowych.

Polski problem oczywiście nie dotyczy, bo nie mamy jednej listy przebojów dla singli. Jest płytowy i archaiczny (zobaczcie jak ta strona w ogóle wygląda, plus domena onyx.pl) OLiS. Z tego co wiem, to jakiś czas temu podjęto rozmowy na temat powstania oficjalnej listy przebojów dla singli, ale tyle czasu minęło od tej plotki, że chyba należy ją uznać za nieaktualną/nieprawdziwą.

Źródło: musically.com

Reklamy
Dane ze streamingu będą wliczane do UK Charts

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s