Shazam będzie także wydawał muzykę?

Shazam-Logo

Warner Music Group i Shazam podpisali umowę, na mocy której powstać ma label wydający muzykę tych, którzy jeszcze nie są związani z żadną z dużych wytwórni. Label nazywać się ma po prostu Shazam a wydawać w nim będą Ci, których wypatrzą A&R Warnera gdzieś w shazamowych wynikach wyszukiwania. Współpraca ma także na celu wypromowanie w Shazam artystów, którzy już są związani z WMG. W praktyce pozwoli to od razu skontaktować się z osobą, której spodobał się utwór np .Wiza Khalify i zaoferować jej inne utwory, zakup płyty, koszulki, czegokolwiek.

O tym, jak dużą bazę użytkowników ma Shazam mogą świadczyć wyniki z tegorocznego finału Super Bowl. Aplikacja rozesłała 10 milionów powiadomień o tym, żeby używać jej w trakcie show. W efekcie około miliona osób shazamowało w trakcie finału z czego 54000 kupiło utwory, które wtedy wyemitowano.

Dane z Shazam Charts są wykorzystywane np. przy układaniu playlist radiowych o czym otwarcie mówi George Ergatoudis, szef muzyczy BBC Radio 1. Serwis posiada na prawdę masę danych, które mogą zarówno w trakcie prowadzenia labelu, dlatego też należy pogratulować Warnerowi, że to właśnie im udało się wejść we współpracę z Shazamem.

Obecnie Shazam ma ponad 420 milionów użytkowników w 200 krajach.

Reklamy
Shazam będzie także wydawał muzykę?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s