Music Kickup wrzuci Twoją muzykę na iTunes, Spotify, Deezera i Google Play. Za darmo!

Rozwój rynku cyfrowej muzyki przyczynia się do tego, że powstaje coraz więcej firm oferującym artystom wgranie ich muzyki na Spotify, Deezera, iTunes i całą resztę serwisów. Spotify na przykład udostępnił na swojej stronie listę agregatorów oferujących możliwość wrzucania muzyki na różne platformy. W Polsce takie usługi świadczą Independent Digital oraz eMuzyka. Większość tych serwisów albo pobiera jakiś procent od zarobków artystów i wytwórni z cyfrowej sprzedaży i streamingu albo należy jednorazowo zapłacić za dystrybucję (z reguły najtańszy jest singiel, droższa epka, najdroższy album) i w takim wypadku artysta zachowuje prawo do 100% należności z tytułu sprzedaży.

Inne podejście proponuje fiński startup – Music Kickup. Dystrybucja za pośrednictwem Music Kickup ma być w całości darmowa. Mało tego, serwis chwali się tym, że na iTunes mogą wrzucić nagrania w ciągu godziny. Poza iTunes MK obsługuje Spotify, Deezera i Google Play (tutaj już proces wrzucania trwa mniej niż 48 godzin). W przyszłości mają pojawić się YouTube, 7Digital, Nokia Music, WiMP, Xbox Music i rDio.

W przyszłości Music Kickup ma też pomagać artystom w rozwoju ich karier za pomocą czegoś co nazywają Career Path – ma być to najnowocześniejsze przedsięwzięcie tego typu na świecie. Poprzez analizę setki danych system będzie podpowiadał, jakie kroki artysta powinien wykonać, aby nadać rozpędu swojej karierze. Start usługi zaplanowano na marzec.

Startupowcy mają to do siebie, że potrafią opowiadać o swoich serwisach tak, jakby miały zmienić świat. Nie inaczej jest i w tym wypadku, choć byłoby fajnie, gdyby im się udało.

Reklamy
Music Kickup wrzuci Twoją muzykę na iTunes, Spotify, Deezera i Google Play. Za darmo!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s