Grooveshark będzie teraz radiem społecznościowym?

Grooveshark to budzący najwięcej kontrowersji serwis streamingowy, chociaż na dobrą sprawę żadnym kontrowersji budzić nie powinien. Decyzją sądu uznano bowiem, że serwis łamał prawa autorskie i w marcu 2015 raczej wbity zostanie gwóźdź do trumny. Na wtedy bowiem zaplanowano proces a jego termin był na tyle odwlekany tylko po to, by można było dokładnie policzyć straty, jakie poniosły wytwórnie na działalności „rekina”.

Właściciele Groovesharka nie składają jednak broni. W przyszłym miesiącu chcą bowiem zaprezentować aplikację mobilną, która łączyć ma w sobie elementy radia i czatu. Wg CEO Groovesharka Sama Tarantino, nowy produkt ma „zmienić grę”. Wiem, że to niedobrze mieć uprzedzenia, ale co ja na to poradzę, że kiedy dowiedziałem się o tej premierze, to moją pierwszą myślą było: ciekawe, jak tym razem będą kombinować, żeby balansować na granicy prawa (albo nawet poza nią).

Niemniej jednak jako wielki fan radia kibicuję wszelkim inicjatywom związanych z nadawaniem. Z jednej strony radio jest medium intymnym, którego często słucha się samemu i rozmawianie z innymi słuchającymi tej samej stacji może po prostu nie mieć sensu (oooo, ale piękny utwór! tak, masz rację! a mi się nie podoba! zieeew, ale nuuudy…). Z drugiej jednak strony jeśli są ludzie, którzy chcą w ten sposób „współsłuchać” to może być to dla nich fajnym narzędziem. Odświeżony TuneIn pozwala na postowanie w trakcie słuchania każdej ze stacji, ale nie jest to raczej popularna funkcja tej aplikacji. Czy więc jest sens opierać o coś takiego nowego Groovesharka?

Źródło: Digital Music News

Reklamy
Grooveshark będzie teraz radiem społecznościowym?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s