Apple Music zapłaci artystom 0.002$ za darmowy stream

Jeśli ktoś stworzyłby chmurę tagów dla ostatnich tygodni w branży muzycznej, to największą czcionką prawdopodobnie napisane byłoby: Taylor Swift i Apple Music. Gwiazda muzyki oburzona propozycjami Apple, którzy nie chcieli płacić artystom postanowiła wycofać (oczywiście w porozumieniu ze swoją wytwórnią) swój katalog z serwisu.

Chłopaki z Cupertino, aby wyjść z tej sytuacji twarzą, postanowili pójść na ustępstwa i zdecydowali, że będą jednak płacić artystom za odtworzenia ich utworów przez użytkowników, którzy korzystają z Apple Music podczas darmowego okresu próbnego.

Jak podaje serwis Digital Music News, który dotarł do konktraktu, artyści wytwórnie będą dostawać 0.002$ za darmowe odtworzenie ich utworu.

Z kontraktu można się także dowiedziec, że istnieją takie konta użytkowników Apple Music, których właściciele, słuchając muzyki, nie dokładają nawet tej żałosnej jednej piątej pensa do wypłaty dla artystów. Tak zwane „Comp accounts” należą do managerów Apple Music, wytwórni, wybranych dziennikarzy i znajomych Królika.

Źródło: Digital Music News

Reklamy
Apple Music zapłaci artystom 0.002$ za darmowy stream

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s